Parafia Świętej Trójcy w Montrealu

Parafia Świętej Trójcy w Montrealu

The Most Holy Trinity Parish in Montreal

Paroisse de la Très-Sainte-Trinité à Montréal

Światowy Dzień Młodzieży w Montrealu

Droga Młodzieży, 


        Od 1986 w każdą Niedzielę Palmową Kościół katolicki na całym świecie obchodzi Światowy Dzień Młodzieży. Co roku odbywa się on na szczeblu parafialnym i diecezjalnym, a raz na dwa-trzy lata, w innym terminie,  jest organizowany w wybranym przez papieża mieście i ma charakter ogólnoświatowy. 

        Światowe Dni Młodzieży są inicjatywą “autorską” Jana Pawła II, który – zanim jeszcze rozpoczął swój pontyfikat – znany był m.in. ze swego wielkiego zainteresowania sprawami młodych ludzi i umiał nawiązywać z nimi łatwy i bezpośredni kontakt. I jako zwykły kapłan w parafii, i jako biskup pomocniczy, a potem metropolita krakowski, i wreszcie jako Następca św. Piotra – Karol Wojtyła do końca życia potrafił zachować bliskie i serdeczne związki z młodzieżą, odwzajemniane zresztą na każdym kroku. Nawet w chwili, gdy odchodził do Domu Ojca, powiedział – jak przekazał to później jego sekretarz abp Stanisław Dziwisz: „Czekałem na was, a wy przyszliście do mnie”, mając na myśli tłumy młodych ludzi, którzy towarzyszyli mu w ostatnich chwilach na Placu św. Piotra.

        Nasza Diecezja Montrealska organizuje Światowe Dni Młodzieży, I obecny rok nie jest wyjątkiem, ale świętowanie będzie miało inny charakter - wirtualny. Zapraszamy wraz z organizartorami na medialny przekaz tego wydarzenia, które odbyło się 4 kwietnia 2020 roku.

o. Dariusz              i                 s. Maria

Administrator: o. Dariusz Szurko, OFM Conv.