Parafia Świętej Trójcy w Montrealu

Parafia Świętej Trójcy w Montrealu

The Most Holy Trinity Parish in Montreal

Paroisse de la Très-Sainte-Trinité à Montréal

Ogłoszenie Nr 1 - 7 stycznia 2024

Objawienie Pańskie - B

  • Dziś radujemy się Epifanią Boga, który objawia się całej ludzkości – reprezentowanej przez Trzech Mędrców – i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw, On pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami… Na zakończenie dzisiejszych Mszy błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia i mamy pragnienie, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach. Dochód z kredy i kadzidła przeznaczony jest na Fundusz Ministrantów. „Bóg zapłać!” za składane ofiary.
  • W poniedziałek, 8 stycznia przypada w Kanadzie liturgiczne święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niech to święto stanie się wezwaniem dla nas, abyśmy powracali do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, gdzie zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa – umiłowanego Syna Bożego i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?
  • Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę. Przypominamy, że w związku z 800-leciem pierwszej szopki urządzonej przez św. Franciszka w Greccio, jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego we franciszkańskich kościołach, a takim kościołem jest nasz kościół parafialny. Szczegóły podane są na kartkach wyłożonych koło szopki.
  • 14 stycznia 2024 roku o godz. 12:30, po ostatniej niedzielnej Mszy Świętej, organizujemy „Opłatek Parafialny” w formie wspólnego obiadu z lampką wina, loterią i muzyką świąteczną. W biurze parafialnym u pani Wandy Spaleniec można już nabyć bilet na „Opłatek” w cenie 35 $ od osoby dorosłej oraz 20 $ dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.